Copyright © 2017 Youuu s.r.o.. - Ochrana osobních údajů
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Rajpradla.cz je bez písemného souhlasu společnosti Youuu s.r.o. zakázáno.
…sahá až do 3. století př.n.l. - už tehdy se ženy koupaly v dvoudílných plavkách a provozovaly sportovní aktivity na pláži. Postupem času, se však stal dámský koupací úbor poněkud konzervativnějším.
 

HISTORIE DÁMSKÝCH PLAVEK

V 19.století byly dámy při koupáni oblečeny do koupacích plášťů nebo košil. Do vody jezdily na vozících, ze kterých pak ve vodě slezly. Po vykoupání uháněly domů, aby se mohly převléknout do suchých šatů. Na přelomu století se pak ženy koupaly v šatech s délkou mírně nad kolena a v dlouhých nohavicích. Oděv podobný tomu, který v dnešní době nosí dámy a slečny v chladnějším počasí.
V roce 1920 se začíná více propagovat opalování, a proto se lehce přizpůsobuje střih plavek. Ty jsou zatím jednodílné s nohavičkami. Nohavice se začínají zkracovat.
1930 - 1940 - délka nohavic se stále zkracuje a střih stále ještě jednodílných plavek je upnutější.
K celkovému koupacímu outfitu se přidávají také doplňky - koupací čepice, šperky.
V 70. letech se staly naprostým hitem opět jednodílné plavky.
V 90. letech se stává opalování stále oblíbenějším. Nosí se různé střihy plavek. Oblíbené jsou jak jednodílné plavky, také díky seriálu Pobřežní hlídka, tak také bikiny. Plavky se postupně stále více vykrojovaly až se z nich nakonec staly tanga. Dnes patří mezi nejoblíbenější střihy plavek dvoudílné plavky bez ramínek a monokiny. Ze vzorů vedou květinové, geometrické a zvířecí vzory.
První bikiny se na svět podívaly v roce 1946.
Jejich otcem se stal francouzský designér aut a oblečení Louis Réard. Pojmenoval je po ostrově BIKINI, jež bylo místem pro testování atomových bomb. Bikiny nejdřív vyvolaly obrovský skandál, pak senzaci. V roce
1956 jsou už bikiny s trojúhelníčky součástí standartního ženského vybavení na pláž. Také díky Brigitte Bardot, která je předvedla během filmového festivalu v Cannes.